miercuri, 12 noiembrie 2008

Optimi: Gloria Bistrita - FC Brasov

Gloria Bistrita este prima surpriza din aceasta etapa a cupei Romaniei, daca o putem numi surpriza... oricum, cel putin semi-surpriza. Gloria Bistrita a reusit sa se impuna in fata Brasovului cu scorul de 5-3 in urma loviturilor de la 11 metri. Scorul dupa 90 de minute a fost de 1-1. Gloria Bistrita a fost cea care a marcat prima printr-o lovitura libera de la 40 de metri deviata usor pe spate de Roman. Brasovenii au marcat tot in urma unei lovituri libere executate perfect de Ilyes de la 20 de metri, in minutul 50. Ambele echipe si-au dorit victoria, dar s-au aparat bine iar pe masura de timpul trecea, nici una din ele nu mai era dispusa sa riste nimic. Acesta a fost si scorul la finalul celor 90 de minute si au urmat prelungiri. Nici in prelungiri nu am mai avut nici un gol, insa am avut parte de un cartonas rosu luat de Adriano in minutul 110. Tot 1-1 a ramas scorul si dupa cele 2 reprize de prelungiri, si au urmat loviturile de pedeapsa, unde Gloria Bistrita a reusit sa se impuna. Gloria a transofrmat toate loviturile de la 11 metri, iar pentru brasoveni cei care au ratat au fost Maldarasanu si Roman.