miercuri, 12 noiembrie 2008

Optimi: CS Otopeni - FC Vaslui

Viorel Moldovan, antrenorul lui FC Vaslui a ajuns astazi la a3-a victorie consecutiva pe banca vasluienilor, dupa victoria din restanta ramasa in Cupa Romaniei impotriva lui Poli Iasi, etapa de campionat impotriva lui CS Otopeni, si meciul de astazi din cupa tot impotriva celor de la CS Otopeni.
FC Vaslui a reusit sa deschida scorul in minutul 37 prin Nemanja Jovanovici. 1-0 a fost scorul de la pauza. Dupa pauza, in minutul 75, Burdujan a dublat avantajul vasluienilor printr-un gol marcat din penalty, la numai cateva secunda dupa golul incasat, cei de la CS Otopeni au replicat prin golul lui Kalle si incepeau din nou sa spere la calificare, rezultatul final insa a ramas 2-1, iar FC Vaslui s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei.